Základ pro obráběcí centrum – Rokycany

Cokoliv okolo betonu je naše parketa, zde jsme zpracovali 8 tun železa a 90m³ betonu. Výsledkem je 220 tunový základ pro stroj. Takovéto stavby bývají náročnější na přesné provedení a koordinaci s dodavatelem stroje, aby nedošlo k odchylce od projektu a šlo vše hladce osadit.  U tohoto základu jsme nejprve zajistili demolici  stávajícího základu a následně kompletní dodávku toho nového.

Hrubá stavba bez dodávky materiálu – Svojkovice

Základové desky a hrubé stavby jsou naší hlavní náplní, pro mladý pár jsme realizovali kompletní základovou desku a následné zděné konstrukce. Majitelé plánují panelovou střechu včetně části stropní konstrukce od svého dodavatele. Příprava pro její realizaci si vyžadovala výškově rozdílné provedení železobetonového věnce. Materiál YTONG si na tuto zakázku dodávali investoři sami. I přes hektickou dobu s dostupností snad všech materiálů v průběhu roku 2022 se s trochou improvizace nakonec podařilo stavbu dokončit.

Hrubá stavba – Hlásná Třebáň

Realizace části stavby, konktrétně pouze svislých a vodorovných konstrukcí ze zdiva Porotherm. Majitel měl již připravenou základovou desku, na kterou jsme navazovali zděnými konstrukcemi včetně montáže předpjatých stropních prvků. Čekalo nás tedy hodně zdění a řezání. Naštěstí jsme vybaveni profesionálním nářadím i pro složitější řezání voštinového zdiva, které se rádo štípe. Možná to neocení každý, ale stavba hned lépe vypadá když je zdivo čistě nařezané a vyzděné.

RD Břasy – realizace na klíč 2,65mil

Ačkoliv v našem portfoliu převažují stavby s asistovanou dostavbou, provádíme i kompletní stavby na klíč. V tomto případě se jedná o kompletní projektovou přípravu včetně stavebního povolení a následnou výstavbu rodinného domu o zastavěné ploše 125m2 ze systému VELOX včetně přípojek . Majitelé se rozhodli dokončit koupelny, podlahy a dveře svépomocí, bez této části vyšel dům na krásných 2 650 000 Kč včetně DPH. Stavbu jsme zahájili koncem Března 2022 a pro dokončovací práce v interiérech jí předávali majitelům v průběhu Října 2022.

Fasáda – Mýto

Zhotovení zateplení rodinného domu včetně finální šlechtěné vrstvy. Majitel si dům dělal svépomocí, ale pro fasádu si zvolil raději dodavatele se zkušenostmi. Dům je zateplen dle projektu EPS tl.  180mm. Při zateplování standardně používáme termoizolační spirálové hmoždinky, zde to nebyla výjimka. Majitel se díky tomu nemusí bát, že by se mu objevily kolečka na fasádě, jako tomu často bývá u špatně provedených fasád.

Hrubá stavba – Újezd u Hořovic

Zhotovení základové desky a obvodové zdiva pro následnou montáž krovu. I takovýto rozsah je možný. Zákazník má známého tesaře a proto si zavření hrubé stavby obstarával sám. My jsme zhotovili základovou desku a veškeré zednické práce na bungalowu, aby mohla následovat montáž střechy. Dům bude bez dodatečného zateplení a je zhotoven z Ytongu 450mm. Vzhledem k nedostupnosti překladů jsme všechny překlady armovali a betonovali společně s věncem.